+380 XXX-XX-XX   Показати

ВСУ зробив висновок про виселення боржників з іпотечного житла

2015-09-08 19:31:00

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 2 вересня 2015 прийняв постанову по справі № 6-1049цс15, предметом якої був спір про виселення.

Суд зробив правовий висновок про те, що за змістом частини 2 ст. 40 Закону «Про іпотеку» та частини 3 ст. 109 ЖК УРСР після прийняття рішення про звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок або житлове приміщення шляхом позасудового врегулювання на підставі договору всі мешканці зобов\'язані на письмову вимогу іпотекодержателя або нового власника добровільно звільнити житловий будинок чи житлове приміщення протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги . Якщо мешканці не звільняють житловий будинок або житлове приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду.

Відповідно до частини 2 ст. 109 ЖК УРСР громадянам, яких виселяють з жилих приміщень, одночасно надається інше постійне жиле приміщення, за винятком виселення громадян при зверненні стягнення на жилі приміщення, що були придбані ними за рахунок кредиту (позики) банку чи іншої особи, повернення якого забезпечене іпотекою відповідного житлового приміщення . Постійне жиле приміщення, що надається особі, що виселяється, повинно бути зазначено в рішенні суду.

Аналіз зазначених правових норм дає підстави для висновку про те, що під час прийняття судового рішення про виселення мешканців на підставі частини 2 ст. 39 Закону «Про іпотеку» застосовуються як положення ст. 40 цього Закону, так і ст. 109 ЖК УРСР.

Для обговорення деталей співпраці з метою захисту Ваших інтересів та врегулювання питань за кредитними зобов\'язаннями Ви можете зателефонувати за тел. +38(097)565-24-65, +38(095)768-72-02