+380 XXX-XX-XX   Показати

ВСУ зробив висновок про наслідки порушення попереднього договору

2015-09-10 20:28:00

Цивільний кодекс України містить спеціальну норму, якою передбачено перелік правових наслідків порушення попереднього договору.

На засіданні Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України 2 вересня 2015 при розгляді справи № 6-226цс14 був зроблений висновок щодо наслідків невиконання попереднього договору.

Роз\'яснено, що положення частини 2 ст. 635 ЦКУ містять спеціальну норму, якою передбачено перелік правових наслідків порушення попереднього договору. Цією нормою встановлено обов\'язок сторони, яка необґрунтовано ухиляється від укладення договору, відшкодувати іншій стороні збитки, завдані простроченням, якщо інше не встановлено попереднім договором або актами цивільного законодавства.

Припинення зобов\'язання за попереднім договором внаслідок неукладення основного договору протягом встановленого попереднім договором строку виключає спонукання до укладення основного договору в судовому порядку, виконання обов\'язку в натурі або виникнення основного договірного зобов\'язання як правової підстави для виникнення у набувача права власності на майно.

Положеннями ЦКУ та інших актів цивільного законодавства, прямо не передбачено такий правовий наслідок невиконання попереднього договору, як відшкодування збитків способом визнання права власності на річ, яка повинна бути придбана в майбутньому за договором купівлі-продажу.

Для отримання юридичних послуг Ви можете зателефонувати за тел. +38(097)565-24-65, +38(095)768-72-02