+380 XXX-XX-XX   Показати

Роз\'яснено нюанси об`єднання власників житлових і нежитлових приміщень багатоповерхівки

2015-09-15 15:34:00

Мін\'юст листом № Ю-16958/19.3 роз\'яснив нюанси об`єднання власників житлових і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Статтею 6 Закону України «Про об\'єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що об\'єднання може бути створене лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об\'єднання у новозбудованому багатоквартирному будинку може бути проведено після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку. Установчі збори приймають рішення про створення об\'єднання і затверджують його статут.

Як наголошується в ст. 7 Закону, статут об\'єднання складається згідно з типовим статутом, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики та політики у сфері житлово-комунального господарства.

Державна реєстрація об\'єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для реєстрації юросіб. Об\'єднання вважається створеним з дня його реєстрації.

Нагадаємо, порядок проведення реєстрації юрособи передбачений статтями 24, 25 - 27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Слід звернути увагу, що згідно з ч. 3 ст. 8 Закону про реєстрацію установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юрособи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники юрособи.

У той же час ч. 4 ст. 53 Закону про реєстрацію визначено, що особи, винні у внесенні до установчих документів або інші документи, які подаються держреєстратору, завідомо неправдивих відомостей, які підлягають внесенню до Реєстру, несуть відповідальність, встановлену законом. А держреєстратори за порушення законодавства у сфері державної реєстрації несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Для обговорення деталей співпраці з питань реєстрації ОСББ Ви можете зателефонувати за тел. +38(097)565-24-65, +38(095)768-72-02