+380 XXX-XX-XX   Показати

Як оформити спадщину за заповітом? Оформлення спадщини за заповітом.

Заповітом  є  особисте  розпорядження  фізичної  особи  на випадок своєї смерті.

Спадкування за заповітом - це процес переходу права власності до спадкоємців, згідно посмертній волі спадкодавця, закріпленої в заповіті.

Заповідач може призначити своїми спадкоємцями  одну  або кілька  фізичних  осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних,  родинних  відносин,  а  також  інших  учасників цивільних відносин. Тобто на спадкування за заповітом мають право не тільки родичі але і будь-яка інше фізична особа вказана заповідачем в заповіті. Слід також врахувати, що в заповіті спадкодавець сам визначає склад спадщини, коло спадкоємців і їх частку у спадщині.

Отримання спадщини за заповітом гарантує виконання уподобання спадкодавця щодо подальшого розпорядження наявним у нього майном. Заповідач  може  без  зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування.

Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов\'язкову частку у  спадщині.

Тому, часто трапляється так, що спадкоємець за заповітом не завжди отримує спадщину в повному обсязі, адже є окрема категорія осіб, які мають право на частку у спадщині, незалежно від наявності заповіту.

До осіб, які мають право на обов\'язкову частку у спадщині належать малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки. Незалежно від змісту заповіту, вони спадкують половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.

Також, слід зазначити, що незалежно від волі спадкодавця, закон визначає що вдова/вдівець мають право на частку в спільній сумісній власності.

Крім того право на спадщину мають в порядку черговості спадкоємці тих спадкоємців, які виключені із заповіту, проте померли раніше спадкодавця.

Для оформлення спадщини за заповітом необхідні такі документи:

-          заява про прийняття спадщини (в тому випадку, якщо спадкоємець не проживав разом із спадкодавцем);

-          копія свідоцтва про смерть або рішення суду про визнання спадкодавця померлим;

-          довідка про останнє місце проживання спадкодавця;

-          заповіт (оригінал);

-          паспорт спадкоємця;

-          довідка про присвоєння спадкоємцю ідентифікаційного податкового номера;

-          правоустановчі документи на майно (свідоцтва, договори, рішення судів і т.п.).

При спадкуванні за заповітом можуть виникнути спірні питання, прояснити які допоможуть юристи нашої компанії, надавши як консультації з питань спадкування, так і юридичні  послуги з супроводження спадкової справи.

 

Якщо у Вас виникли труднощі із збором документів, пропуском строку для прийняття спадщини або на Вашу частину спадщини хтось зазіхає, телефонуйте +38(044)353-75-77, +38(097)565-24-65, +38(095)768-72-02