+380 XXX-XX-XX   Показати

Правова експертиза юридичних документів

Правова експертиза юридичних документів - це, здійснюване професійними юристами, вивчення документів на предмет виявлення положень, які порушують вимоги законодавства, погіршують становище клієнта в порівнянні з становищем його контрагента, допускають неоднозначність тлумачення, а також на предмет відповідності вимогам до форми і змісту документа.

Правова експертиза визначає якість юридичного документа і його подальшу «долю»: чи буде він прийнятий, повернений, узгоджений, розглянутий, підписаний і чи стане юридичний документ ефективним і дієвим інструментом у вирішенні тих чи інших правових ситуацій.

Юридична експертиза в інтересах клієнтів проводиться як у вигляді окремої послуги, так і в рамках реалізації угоди, проекту або комплексного обслуговування.

Що стосується сфери застосування, то проведення правової експертизи доречно перед укладанням договорів, підписанням контрактів, тексти яких запропоновані контрагентом, перед здійсненням операцій з купівлі-продажу нерухомості, цінних паперів, корпоративних прав тощо.

Необхідність юридичної експертизи надзвичайно актуальна при купівлі нерухомості, тим більше при укладенні таких типів договорів, як інвестиційний договір, договір пайового будівництва, і т.п. Саме при продажу недобудованих об\'єктів нерухомості найбільш часто відбувається обман інвестора (покупця) .

Результатом правової експертизи є не тільки відповідність документа встановленим вимогам, а й поліпшення змістовної сторони пред'явленого документа, що, в свою чергу, пов'язано з вирішенням проблеми подальшого узгодження інтересів клієнта в різних органах влади або на ділових переговорах.

В процесі проведення правової експертизи з'ясовується, наскільки пред'явлений документ сприяє досягненню цілей, для яких він складається: чи немає в ньому двозначних положень, неточностей і незрозумілих тез. Наприклад, якщо мова йде про договори (контракти) різного роду, слід в обов'язковому порядку перевірити, чи не погіршують становище замовника правової експертизи окремі зафіксовані в документі умови в порівнянні з становищем контрагента. Ймовірно, ряд тез документа вимагають доповнень, «розшифровки» або навпаки, вони повинні бути виключені, як зайві. І нарешті, юридичний документ може бути підписаний не уповноваженими особами, що надалі обернеться для замовника правової експертизи визнанням угоди недійсною в судовому порядку.

У підсумку, клієнт отримує висновки або у вигляді усної юридичної консультації, або у вигляді письмового юридичного висновку, обґрунтованого посиланнями на ті чи інші норми законодавства і судову практику, а також з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.

Професійно проведена правова експертиза документів служить її замовнику запорукою від небажаних для нього наслідків.

Таким чином, проведення правової експертизи необхідно як при укладенні великих договорів між солідними партнерами по бізнесу, так і в приватних випадках. Тільки так можна переконатись, що ви отримаєте той результат, до якого прагнули .

З цієї причини і організаціям, і приватним особам вкрай рекомендується при здійсненні тих чи інших юридичних дій здійснювати правову експертизу документів в Юридичній компанії «ДОМІНУС». Результатом такої експертизи будуть зекономлені кошти і час, а також психологічна впевненість у реалізації своїх планів.