+380 XXX-XX-XX   Показати

ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ ПОСЛУГИ ЮРИСТА

Головне завдання спадкоємців - правильно прийняти спадщину. Про основні положення, що стосуються прийняття спадщини, ми розповімо в цій публікації.

Отже, спадщина відкривається внаслідок смерті спадкодавця або оголошення його померлим. Часом відкриття спадщини є день смерті спадкодавця або день, з якого він оголошується померлим. Для   прийняття  спадщини  встановлюється  строк  у  шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Спадкування буває двох видів: спадкування за заповітом або спадкування за законом.

Хто не має права на спадкування? Юрист роз’яснює:

-          Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя. Крім особи яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.

-          Не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли  виникненню  права  на спадкування у них самих чи в інших осіб  або  сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.

-          Не  мають  права  на  спадкування  за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини.

-          Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та  повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від  виконання обов\'язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.

-          Не мають права на спадкування за законом одна після  одної особи,  шлюб  між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду.

-          Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з  подружжя, то за  другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу.

-          За рішенням суду особа може  бути  усунена від  права  на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Законодавство України передбачає два варіанти прийняття спадщини, а саме:

-          Якщо спадкоємець постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  він вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку,  встановленого для прийняття спадщини, він не заявив про відмову від неї. Йти до нотаріуса у строк, встановлений для прийняття спадщини, спадкоємцю у даному випадку не потрібно. Фактично, такий спадкоємець приймає спадщину, не здійснюючи жодних дій з прийняття спадщини. Якщо ж такий спадкоємець не хоче приймати спадщину, йому слід вчинити активну дію - подати заяву про відмову від спадщини. Для відмови від прийняття спадщини, також як і для прийняття, встановлено строк шість місяців - по закінченні цього строку спадкоємцю відмовитися від спадщини вже буде неможливо. Тому той спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на момент його смерті, може зайняти пасивну позицію, якщо він згоден прийняти спадщину і нічого протягом 6 місяців не робити або зробити активну дію - відмовитися від спадщини шляхом подання заяви про відмову від спадщини.

-          Якщо спадкоємець,  який  бажає  прийняти  спадщину, на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, то він має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Такий спадкоємець не може вважатися таким, що прийняв спадщину без вчинення активних дій. Якщо ж спадкоємець не подасть заяву про прийняття спадщини, то по закінченні строку на прийняття спадщини він вважатиметься таким, що не прийняв спадщину.

В тому випадку, якщо в складі спадщини є нерухоме майно, спадкоємець,  який  прийняв  спадщину,  зобов\'язаний  звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Тобто, навіть коли спадкоємець постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини і не відмовився від спадщини, для того, щоб отримати у власність нерухоме майно, як спадщину, йому після закінчення строку для прийняття спадщини (шість місяців після смерті спадкодавця) обов’язково необхідно звернутись до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину.

В юридичній практиці тема спадщини займає істотну частку справ, з чого можна зробити висновок, що питання, що надходять до юриста по спадщині, заповітам, оспорювання спадщини, розділу спадщини, а також, питання до юриста по спадкових спорах і судах в місті Києві були актуальними завжди.

На практиці часто виникає необхідність залучати юриста по спадщині як на стадії вступу в спадщину, так і на стадії, коли спадкоємці вже отримали спадщину (свідоцтво про право на спадщину). Серед таких випадків, наприклад, необхідність перерозподілити спадщину у зв\'язку з тим, що інтереси будь-кого із спадкоємців не були враховані при прийнятті спадщини.

Якщо у Вас є питання до юриста по спадщині? Вам необхідна юридична консультація по спадщині? Вам потрібно прийняти спадщину і правильно оформити прийняття спадщини? Для отримання кваліфікованої юридичної допомоги у сфері спадкового права телефонуйте +38(044)353-75-77, +38(097)565-24-65, +38 (095) 768-72-02

Параметри пошуку: прийняття спадщини адвокат, прийняти спадщину адвокат, спадщина адвокат, пропуск строку на прийняття спадщини адвокат Київ, вступ в спадщину адвокат, консультація по спадщині адвокат, адвокат по спадщині київ спадок відмову, адвокат, продовження пропущеного строку на прийняття спадщини