+380 XXX-XX-XX   Показати

Роз'яснення найбільш поширених питань, які виникли щодо тексту Меморандуму

2015-05-08 14:18:50

НБУ роз’яснив найбільш поширені питання, які виникли стосовно тексту Меморандуму щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.

1. Меморандум – це декларація про готовність виконати умови, під якими поставлено підпис. Таким чином, Меморандум не несе імперативний для банків характер. Однак, якщо підписанти довіряють один одному, то цей документ буде виконуватись. Крім того, у Меморандумі зазначено, що буде створена спеціальна комісія при Національному банку, яка контролюватиме дотримання норм цього Меморандуму.

2. Меморандум вступає в силу після прийняття відповідного закону щодо внесення змін до Податкового кодексу. Дане положення передбачене для того, щоб і позичальник, і банк не платили додаткові податки. Зараз при переведенні кредиту за курсом 8 відповідно до Податкового кодексу і позичальник, і банк мають заплатити за відповідне прощення податки.

3. Проведення реструктуризації здійснюватиметься за рахунок страхових резервів банків під ці ж кредити. Жоден вкладник не постраждає від реструктуризації валютних кредитів.

4. Правила проведення реструктуризації будуть закріплені спеціальною Постановою Національного банку.

5. Підписантами Меморандуму виступили банки, Громадська Рада при Національному банку (як представники позичальників) та Національний банк.

6. Громадська рада при Національному банку України є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом, утвореним з метою налагодження ефективної взаємодії Національного банку України з громадськістю для забезпечення стабільності банківської системи, захисту прав та інтересів споживачів банківських послуг та надання Громадською радою пропозицій щодо вдосконалення законодавства України в цій сфері. До складу Громадської ради входять представники громадських організацій, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, банківських асоціацій та об\'єднань.

Для обговорення деталей співпраці з метою захисту Ваших інтересів та врегулювання питань щодо кредитних зобов’язань Ви можете зателефонувати за тел. +38(097)565-24-65, +38(095)768-72-02